Каталог

5 речей, за які собаки на нас таємно ображаються

Собаки, на відміну від кішок, не дуже добре зберігають секрети. Якщо їм щось подобається, то їм це подобається. Якщо немає, то ви напевно зрозумієте це з поведінки домашнього улюбленця. Собака - відкрита книга в сенсі емоцій і бажань. Але все-таки в світі є речі, які вони терпіти не можуть, а їх господарі про це навіть не здогадуються. Хочете дізнатися, про що мова? Відповідь - в нашому матеріалі.

Заборона на обнюхування

«Ми не дуже цінуємо запахи, але собаки живуть в нюховому світі, - говорить IFL Science Олександра Горовіц (Alexandra Horowitz), експерт в області поведінки тварин з Колумбійського університету (Columbia University). - Коли ви йдете на прогулянку зі своїм собакою, ви разом бачите і нюхати, але ми в основному бачимо, а собаки в основному нюхають ». Саме тому, пояснює Горовіц, собаки дуже засмучуються, коли ви забороняєте їм нюхати кожен зустрічний бордюр, дерево, невидиму річ в траві або інших собак. Просто тому, що таким чином вони пізнають світ.


Запуск феєрверків

Добре відомо, що собаки, почувши феєрверки, зазвичай напружуються. І у вас, як би ви того не хотіли, не вийде пояснити їм, що весь шум і гам організований з приводу чогось хорошого - собака в будь-якому випадку буде сприймати це як небо, яке на неї «нападає». Більшість господарів абсолютно справедливо тримають своїх собак в закритому приміщенні під час запуску феєрверків, щоб зберегти їх спокій. Однак, як зазначає Battersea Cats And Dogs Home, ви не повинні обмежувати собаку стінами однієї кімнати. Просто тому, що вона майже напевно поитается втекти від шуму, так що невелике приміщення може збільшити ризик потенційних ушкоджень. Як приміщення, так і самої собаки, що набагато важливіше.


Обмеження незалежності

Так, собаки - наші вірні супутники. І так, їх здатність завжди перебувати поруч, будучи готовими в будь-який момент стати на наш захист, одна з багатьох причин, чому ми їх так любимо. Але про що в даному випадку не варто забувати навіть самому прив'язаному до свого улюбленця людині, так це про те, що собаці важливо відчувати незалежність. Експерти Battersea Cats And Dogs Home вказують на те, що ви можете «зменшити стрес собаки в довгостроковій перспективі, якщо будете давати їй певну незалежність». Для цього вони пропонують дозволити собаці діяльність, якою вона може насолоджуватися без вашої участі (найкраще тут спрацюють спеціальні іграшки для тварин).

Незнайомці в нових місцях

Дослідження показують, що собакам подобаються нові місця, але тільки в тому випадку, якщо вони виявляються там з людьми, з якими постійно живуть. Тобто, зі своїми господарями. Так, в дослідженні 2014 року був виявлено, що стрес у собак, вимірюваний частотою серцевих скорочень, значно збільшувався, коли вони потрапляли в нове місце, плюс, коли їх гладив людина, якого вони не знають. Безумовно, все собаки різні, так що, можливо, ваш улюбленець настільки комунікабельний, що для нього цей стрес виявиться незначним. І все-таки вам краще не залишати собаку з незнайомими людьми в незнайомому місці без особливих причин.

Обнимашки

Це спірне питання, але тим не менше. Дослідження, проведене в 2016 році в Університеті Британської Колумбії (University of British Columbia, UBC), показало, що собакам не дуже подобається обійматися, хоч вони цього і не показують. Аналіз 250 фотографій тварин, що знаходяться в обіймах людини, дозволив говорити про те, що на 81,6% з них собаки виглядали скутими, як якщо б їм було незручно. Решта знімки виявилися або нейтральними, або двозначними (10,8%), або радісними (7,6%). Фахівці в області поведінки тварин помічають, що це може бути правдою хоча б тому, що собаки - не люди, так що їм не обов'язково подобається те, що приносить нам задоволення. Крім того, кажуть експерти, сильні обійми можуть сприйматися ними як вторгнення в особистий простір.

5 речей, за які собаки на нас таємно ображаються

Інші статті

Є питання: чому кішки так люблять коробки

Є питання: чому кішки так люблять коробки

16.11.2018

Ні для кого не секрет, що кішки не просто люблять, але обожн...

Детальніше
4 способи продовжити життя за допомогою домашніх тварин

4 способи продовжити життя за допомогою домашніх тварин

16.11.2018

Володарі домашніх тварин часто говорять, що без своєї кішки,...

Детальніше