Каталог

Є питання: чому кішки так люблять коробки

Ні для кого не секрет, що кішки не просто люблять, але обожнюють коробки. Великі коробки, маленькі коробки, коробки з-під взуття і просто предмети, схожі на коробки - все це знаходиться в зоні їх інтересів. Вчені зізнаються, що до сих пір не можуть сказати напевно, чому домашніх улюбленців так тягне саме до коробок. Але у них, втім, є ряд теорій на цей рахунок.


Більшість дослідників вважає, що кішки інстинктивно реагують на ящики, тому що вони створюють ілюзію безпеки і притулку, в якому можна сховатися від хижака, переслідує здобич.


Про це, наприклад, свідчить дослідження, проведене в Утрехтском університеті (Universiteit Utrecht), в ході якого вчені вимірювали рівень стресу у кішок спочатку в коробках-притулках, а потім без них. Провідний автор дослідження, ветеринар Клаудіа ВІНК (Claudia Vinke) виявила, що кішки, які перебували в коробках, звикали до нової обстановки швидше, ніж тварини, які цього не робили, оскільки коробки, очевидно, діяли як захисний механізм.


Коробки, кажуть вчені, також здаються кішкам ідеальним місцем, щоб подрімати, не турбуючись про те, що хто-небудь їх виявить. Відомо, що як дикі, так і домашні кішки можуть спати від 18 до 20 годин в день, так що пошук прихованого місця збільшує їх шанси на виживання.


«Кішки люблять коробки, тому що вони загадкові тварини. І вони дійсно люблять ховатися, - каже Business Insider Стівен Завістовскі (Stephen Zawistowski), науковий консультант Американської спілки проти жорстокого поводження з тваринами. - Плюс, коробка дає їм відчуття безпеки ».


Експерти додають, що тварини також можуть намагатися уникнути небажаної уваги. Як пише автор масштабного дослідження The Home Cat: The Biology of the Behavior, у кішок немає хороших стратегій вирішення конфліктів, а біг і укриття - механізм подолання цього. Втім, впоратися зі стресом і захиститися від будь-яких страхітливих факторів навколишнього середовища кішкам допомагають не тільки коробки. У цьому сенсі їм показує корисним будь-умовно замкнутий простір, включаючи ящики, сумки, пакети і навіть каструлі і чайники.



Ветеринари кажуть, що все це може відбуватися ще й тому, що кішки намагаються зберігати тепло. На відміну від людей, вони дуже добре переносять високі температури, а обмежений простір - ідеальний спосіб не тільки виробити тепло, коли кішка буде скручуватися, а й зберегти його на довгий час.


Цікаво, що подібним чином кішки ведуть себе і в тих випадках, коли, скажімо, бачать коло на підлозі. Якщо намалювати його за допомогою крейди або обмежити простір на килимі стрічкою, кішка, опинившись там, найімовірніше, не зможе покинути його самостійно. Це може звучати дивно і неправдоподібно, але тисячі фотографій кішок, «застряглих» в таких колах, свідчать про протилежне.


Професор Даніель Міллс (Daniel Mills), один з провідних британських експертів в області поведінки тварин, додає в коментарі Daily Mail, що кішки швидше відреагують на коло, якщо він створює хоча б мінімальний бар'єр. «Бар'єри дають кішкам додаткове відчуття безпеки. Саме тому, якщо ви несете кішку до ветеринара, поміщаючи її в клітину-перенесення, вона розміщується в лотку, якщо він там є », - резюмує він.

Є питання: чому кішки так люблять коробки

Інші статті

5 речей, за які собаки на нас таємно ображаються

5 речей, за які собаки на нас таємно ображаються

16.11.2018

Собаки, на відміну від кішок, не дуже добре зберігають секре...

Детальніше
4 способи продовжити життя за допомогою домашніх тварин

4 способи продовжити життя за допомогою домашніх тварин

16.11.2018

Володарі домашніх тварин часто говорять, що без своєї кішки,...

Детальніше